XXXIV. Vivicitta Városvédő Futóverseny Budapesten

Április 13–án és 14-én rendezték Budapesten a XXXIV. Vivicitta városvédő futófesztivált. Ezen a versenyen minden évben tízezrek állnak rajthoz, az ország egyik legnépszerűbb versenyéről van szó. Az idei versenyen a résztvevők száma minden korábbit felülmúlt, több, mint 30 000 ember húzott futócipőt a két nap alatt. A kétnapos eseményen több távon is el lehetett indulni, a klasszikus félmaratoni, azaz 21 kilométeres táv mellett hét és tíz kilométer futást is lehetett vállalni. Sajnos idén a korábbi éveknél kevesebb, mindössze két fő képviselte Vasast, de a jó hír az, hogy Schneider Pál a félmaratoni távon korosztályában a II. lett 1:33:17 perces eredménnyel, a másik résztvevő pedig Taar Ilona volt, aki a 10 km­-es távon indult és 64 perc alatt teljesítette a versenyt, természetesen mindkét versenyzőnek gratulálunk!

A félmaratoni versenyt bizonyos Horváth György nyerte meg 1 óra 8 perc és 34 másodperces idővel, ami azt jelenti, hogy nagyjából 3 perc és 15 másodperc alatt tett meg egy kilométert.

A vasasi Schneider Pál májusban sem pihent, helyette Szerszárdon vett részt a X. Szekszárdi Borvidék Félmaraton elnevezésű versenyen. Ezen a versenyen a nevével ellentétben nem csak 21 kilométeres távon lehetett elindulni, Schneider Pál a 30 kilométeres kiírásra nevezett be, amit 2 óra 55 perc és 25 másodperc alatt teljesített. Ezzel az eredménnyel a 61 év feletti versenyzők között az első helyet szerezte meg, de talán nem túlzás azt mondani, hogy egy ilyen eredmény a fiatalabbaknak is becsületére válna. Schneider Pál pedig már sokadszorra bizonyítja, hogy 60 év felett is lehet kiemelkedő teljesítményt nyújtani, nem kell abbahagyni az aktív sportolást.