Székely Nap Vasason

SONY DSC

 

Szép időben mintegy 150 fő részvételével tartottuk meg a Székely napot. Kérdezhetnék, hogy miért éppen ilyen napot tartottunk Vasason. A történet 3 évvel ezelőtt kezdődött, amikor a Vasasi Bányász Fúvószenekarral koncertkörúton voltunk Erdélyben. Egyik állomásunk Kézdivásárhely (95%-ban magyar város) volt ahol székely testvéreink baráti fogadtatásban részesítettek bennünket. Most hogy eljöttek városunkba a fúvószenekarok és mazsorettek nemzetközi találkozójára, megragadtuk az alkalmat, hogy viszonozhassuk vendégszeretetüket. Ezért az ő tiszteletükre rendeztünk Székely Napot. A Himnusz után Dr. Őri László alpolgármester úr mondott köszöntőt. Hangsúlyozta, hogy milyen fontosak az ilyen alkalmak, amikor a határokon átívelő baráti kapcsolatok jönnek létre, megöli egymást magyar a magyarral. Ezután a Vasasi Bányász Fúvószenekar és a Csillag Mazsorett Egyesület közös előadását nézhettük. Következett a Bányász Fúvós Zenekar önálló előadása. A Berze Nagy János Népdalkar egy székely csokorral örvendeztetett meg bennünket. Következtek a Kézdivásárhelyi fúvós-mazsik. Fantasztikus előadást láthattunk tőlük, szűnni nem akaró taps kísérte végig előadásukat. Ezután közösen- együtt léptek fel a szereplők, mintegy 70 fős fúvószenekar és 14 fős mazsorett. Az Erdély indulóra, székely és magyar zászlókkal táncoltak, több idősebb szemében a könnyet kicsalogatva. A Székely Himnusz eléneklésével zárult rendezvényünk. A Szabolcs Fejedelem Hagyományőrző Egyesület Honvéd Hagyományőrző Ifjúsági szervezet gondosan összeállított kiállítással lepte meg az egybegyűlteket. Első világháborús relikviákat mutattak be nekünk, melyeket Olaszországban gyűjtötték kitartó munkával az olasz és az Osztrák-Magyar Monarchia frontvonal helyszínein. Rendezvényünk végén ajándékkal leptük meg vendégeinket, majd megnéztük a templomkertben felállított Trianon Emlékművet, mécseseket gyújtottunk és az összetartozást erősítettük. Átsétáltunk a Mosoly étterembe, ahol a személyzet ízletes vacsorával, kedves kiszolgálással várt bennünket. Köszönetet szeretnék mondani Lobodáné Somlai Erikának a helyszín biztosításáért, valamint Egyesületünk aktivistáinak a rendezvény zökkenőmentes lebonyolításáért. A Székely Nap az „Önként, Önökért” pályázat segítségével valósulhat meg.

Vasasi Szent Borbála Egyesület

Comments

comments