Most a nők voltak szerencsésebbek

Június 14-én, rekkenő hőségben rendezték Budapesten a 22. K&H mozdulj, maraton, félmaraton váltó futóversenyt, ahol 3 csapattal is indult szerkesztőségünk. Közel 10000 ember volt a Városligetben, de a szervezők jól megoldották, hogy mindenkinek jutott árnyékos hely, hűsítő locsolás, párakapu, mosdó stb. Zenészek, pom-pom lányok gondoskodtak a jó hangulatról, sportszergyártók, masszőrök, vitamin, sportital árusok is kitelepültek, hogy aki éppen nem fut annak is legyen nézegetni valója. A nagy melegben a legnagyobb eredmény az volt, hogy mindenki végigfutotta a távot rosszullét nélkül, de a helyezéseink is jók lettek. Az SHV női csapata /Taar Ilona, Schneider Erika, Taar Éva/ 1.59.47-es idővel a 185 csapat közül 16. lett, a média kategóriában pedig második, így ezüstéremmel térhettünk haza! Az SHV férfi I. csapat/ Papp Ferenc, Schneider Pál, Feitscher Dávid/ nagyon jó 1.30.50-es idővel 671 csapatból a 12 helyet szerezte meg, a média kategóriában 4-ek lettek, alig egy perccel lemaradva a dobogóról. Az SHV férfi II. csapat/ Berényi Zoltán, Bíró Dóra, Bodor Miklós/ 2.00.45.-el 264. lett a 671 csapat közül, ők is a mezőny első felében értek célba. Egyéniben ketten futottak az itteni lakosok közül, Chalupa Dániel hirdi futó 1.44.59 perc alatt tette meg a 21097 métert, ez a 107. helyet érte a több mint 1100 férfi induló közül, Papp Ferenc vasasi futótársunk pedig 1.59.25 alatt ért célba. Jót futottunk, jó volt a verseny, reméljük jövőre is ott lehetünk, és öregbíthetjük Hird, Somogy, Vasas jó hírét! Köszönet a Budapest Sportirodának a jó szervezésért, mindenkinek ajánljuk, hogy jövőre próbálkozzon meg valamilyen távval, biztos megragadja a verseny hangulata.