ÁPRILIS 22. A FÖLD NAPJA

ÁPRILIS 22. A FÖLD NAPJA- ültess évelő növényt és tégy azért, hogy jól érezze magát melletted!

Mindent, ami az anyagi világunkban az életünkhöz szükséges a Földtől kapjuk. A testünket, a táplálékunkat, a levegőt, az otthonunkat, a csodálatos környezetünket. Nem véletlenül hívja a hagyomány Földanyának a szülőbolygónkat és Jézus pedig arra tanít bennünket(legtisztábban az apokrif szövegek szerint), hogy tiszteljük Föld Anyánkat és tartsuk be az ő törvényeit, akkor soha nem látunk betegségeket. „Bizony mondom néktek, az Ember a Föld Anya gyermeke, és az Ember Fia tőle kapta egész testét, mint ahogy az újszülött baba teste is az anyja méhéből születik… Boldog az, aki szereti az ő Anyját, és nyugodtan pihen a kebelén. Bizony mondom néktek, boldogok azok, akik az Élet törvényeit követik és nem a halál ösvényein tévelyegnek. Mert bennük az életerők hatalmassá nőnek és elkerülik a halál pestisét”. Így szólította meg Jézus az akkori kor emberét. Ma ezt úgy mondjuk, élj környezettudatosan, gondolj a holnapra is. Globalitást, fogyasztást hangsúlyozó jelenünkben háttérbe került a Földünk személyes szeretete, tisztelete, az alázatos hála mindazért a csodáért, amit tőle kapunk. Pedig nagy marokkal veszünk el az asztaláról, sokszor sokkal többet is, mint amire szükségünk van és keveseknek jut eszébe, hogy valamit mi is adjunk cserébe, visszajuttassunk, visszaforgassunk a természet körforgásába. Szerencsére az emberiség egy szűk rétege mára felismerte ennek szükségességét és tudja, fennmaradásunk záloga, ha nem kiaknázni, uralni kívánjuk a természetet, hanem annak rendjébe alázattal beleilleszkedve, megfigyelve a működését, a magunk szerény, természetes eszközeivel, szeretetünkkel támogatjuk ezt a rendet.

Ezért csatlakozott egyesületünk a Vasasért Egyesülettel karöltve a Mecseki Zöldút Egyesület felhívására a Föld napjának alkalmából szervezett világméretű faültető kampányhoz. E program keretében vállaljuk, hogy településünkön tájbarát, táj azonos évelő növényeket ültetünk és azokat felelősen gondozzuk. A faültetés időpontja április 22. 17.00 óra. Az alábbi telefonokon várjuk azok jelentkezését, akik részt kívánnak venni a programban: 06/30/910-8315 (Kovács Ágnes) és 06/20/777-4235 (Sántavy Péter). Amennyiben a Mecsek Erdőtől, aki a programot támogatja, nagyobb mennyiségben is tudunk igényelni fákat, úgy elkezdődhet a bekötő utak fásítása is, és akkor öröm lesz végigjönni az árnyas úton az otthonunkig és a szemeinket nemcsak a közeli hegyek csodálatos vonulatain gyönyörködtethetjük, hanem a közvetlen környezetünkön is. Ahhoz, hogy ez megvalósuljon közösen kell álmodnunk és a tettektől sem riadhatunk vissza.

Napüdvözlet Egyesület/Szőts Rózsa

 

 

 

Comments

comments